Poznaj

naszych specjalistów

Karolina Pityńska-Maga

Położna, certyfikowana doradczyni laktacyjna

To z jej pasji do położnictwa i laktacji powstała idea pierwszej w regionie, nowatorskiej, kompleksowej szkoły rodzenia. Ukończyła studia magisterskie na kierunku położnictwo na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ma doświadczenie w pracy na sali porodowej oraz jako położna środowiskowa. Profesjonalnie pomaga świeżo upieczonym rodzicom w problemach laktacyjnych oraz w opiece nad noworodkiem.

Nieustannie poszerza i aktualizuje wiedzę w tematyce położnictwa i innych dziedzin medycznych, które są związane z kobietą i opieką nad noworodkiem. Ukończyła wiele szkoleń z prowadzenia aktywnego porodu i pozycji wertykalnych a także jest instruktorem hipnoporodu. Jako certyfikowana doradczyni laktacyjna wspiera mamy w karmieniu piersią. Dąży do tego, aby stworzyć miejsce, w którym zespół specjalistów kompleksowo obejmie opieką kobietę i dziecko.

Mateusz Maga

Położny

Mateusz Maga to jedyny czynny zawodowo położny na Podkarpaciu i jeden z nielicznych mężczyzn pracujących na sali porodowej w Polsce. Współtwórca naszej Szkoły Narodzin. Spełnił swoje marzenie o edukowaniu przyszłych rodziców w tematyce okołoporodowej.

Na co dzień pomaga Wam i Waszym dzieciom przejść trud narodzin, pracując w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Rzeszowskim. W 2015 roku, po dwuletnim szkoleniu uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego, a także kształcił się z zakresu aktywnego prowadzenia porodu i pozycji wertykalnych.

Praca jest jego pasją, dlatego też pragnie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi rodzicami. Jako niezwykle doświadczony położny, mający za sobą setki przyjętych porodów odpowie na wszystkie Wasze wątpliwości dotyczące narodzin i Waszego pobytu w szpitalu.

Anna Piotrowska

Fizjoterapeuta uroginekologiczny

Jej pracą oraz pasją jest fizjoterapia uroginekologiczna. Prowadzi w Rzeszowie gabinet PELVIMED, gdzie zajmuje się dolegliwościami kobiet w każdym wieku, przede wszystkim ciężarnymi i po porodzie.

Do jej zadań specjalnych należy rozwiązywanie takich problemów jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządów, prace z blizną po cesarskim cięciu, bolesne współżycie, bolesne miesiączki, endometrtirioza, bóle kręgosłupa w ciąży i dolegliwości po urodzeniu dziecka oraz wiele innych.

Od lat pracuje z kobietami jako instruktorka fitness i trener personalny. Zaobserwowała przy tym brak świadomości kobiet i trenerów w obszarze problemów urologicznych – stąd pomysł na jej specjalizację.

Olimpia Wawrzaszek

Neurologopeda

Z pasji i wykształcenia jest neurologopedą oraz terapeutą karmienia. W swojej pracy zajmuje się również wczesnym wspomaganiem rozwoju, terapią rąk oraz wspiera dzieci z zaburzeniami rozwoju.

Doświadczenie zdobywała m.in. w Klinice Neurologii Dziecięcej, w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego. Nieustannie uczy się i poszerza swoją wiedzę, biorąc czynny udział w szkoleniach o tematyce niemowląt i stymulacji ustno-twarzowej.

Podczas zajęć w Szkole Narodzin opowiada, co niemowlak może robić u logopedy, jak od początku wspierać prawidłowy rozwój mowy poprzez karmienie, zabawy i wspólne aktywności. Analizuje dostępne butelki i smoczki.

Kamila Bosek

Fizjoterapeuta

Z wykształcenia jest fizjoterapeutką z 10 letnią praktyką. Od początki jest związana z fizjoterapią pedriatyczną. Doświadczenie zdobyła pracując w Klinicznym Szpitali nr 2 oraz Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym. Obecnie prowadzi własną praktykę w gabinecie Fizjo-Kins, gdzie zajmuje się pacjentami od wcześniaków do starszaków.

Pracuje nad wczesnym wspomaganiem rozwoju niemowląt, oraz zajmuje się neurorehabilitacją dzieci z różnymi deficytami. Jest certyfikowanym terapeutą metody Ndt-Bobath, Medek oraz innych wiodących metod w rehabilitacji pediatrycznej. Systematycznie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach.

Na zajęciach Szkoły Narodzin przekazuje rodzicom praktyczne informacje dotyczące pielęgnacji maluszków, oraz wspierania ich rozwoju motorycznego już od pierwszych chwil (podnoszenie, noszenie, ubieranie). Pierwsze doświadczenia, które dostarczamy naszym pociechom poprzez przyjazną pielęgnację są istotnym elementem w zdobywaniu przez nie kolejnych umiejętności.

Kinga Wojtas-Bończak

Doradca Noszenia w Chustach

Od 6 lat prężnie działa jako Otuleni Doradca Noszenia dzieci w chustach i nosidłach. Jest promotorem zdrowej pielęgnacji niemowląt. Prywatnie doświadczona mama trójki chuściochów. Dzieli się z młodymi rodzicami pozytywną energią oraz tajnikami noszenia podczas warsztatów i spotkań indywidualnych, a także na zajęciach jogo-tańców dla chustorodziców.

Podczas zajęć w Szkole Narodzin odpowie na nurtujące pytania w temacie chustonoszenia i dowiesz się w jaki sposób możesz zacząć swoją przygodę z noszeniem dziecka w chuście lub nosidełku.

Karol Zdybek

Ratownik medyczny

Ratownik medyczny, specjalista zdrowia publicznego. Studia licencjackie i magisterskie ukończył na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zawodowo związany z praca w obrębie Izby Przyjęć/SOR oraz oddziałów szpitalnych. Od 2013 roku trener oraz szkoleniowiec z zakresu pierwszej pomocy i medycznych czynności ratunkowych. Prowadzi szkolenia w obszarze stanów nagłych oraz pierwszej pomocy u osób dorosłych oraz dzieci i niemowląt. Jest tłumaczem języka migowego. Pracownik dydaktyczny w Zakładzie Ratownictwa Medycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Karolina Kmieciak

Social Media Manager

Współtwórczyni Szkoły Narodzin. Jako mama dwójki maluchów, stara się znaleźć balans między medyczną stroną naszej działalności a tą przystępną- rodzicielską. Odpowiada za organizację i marketing. Jest osobą pierwszego kontaktu podczas zapisów na zajęcia. Spina w całość wszystkie nasze inicjatywy. Z wykształcenia jest ekonomistą, więc stara się abyśmy nie „poszli z torbami” i wszystko było na czas.

Aleksandra Dzido

neurologopeda, pedagog

Z wykształcenia jest neurologopedą, pedagogiem, pedagogiem specjalnym. Od lat w pracy z dziećmi wykorzystuje zdobytą widzę i doświadczenie jako terapeuta, instruktor rytmiki, logorytmiki. Na co dzień wspiera małych pacjentów w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci. Praca z dziećmi jest dla niej wielką radością i pasją, dlatego wciąż poszerza swoją wiedzę na kursach i szkoleniach.

Poprzez zabawy umuzykalniające, ruch, śpiew, taniec, na zajęciach przekazuje zamiłowanie do muzyki, która pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Kształtuje wrażliwość, słuch muzyczny, wzbogaca słownictwo. Zaprasza dzieci do niesamowitej przygody w świecie mowy, muzyki i tańca.

Macierzyństwo jeszcze mocniej utwierdziło ją w przekonaniu, jak wiele My jako rodzice możemy zaoferować Naszym pociechom.

Przewiń na górę